Sedef boya ev boyama da özellikle evinde şık tasarıma ve zarafete önem veren bayanların son zamanlarda trendi durumuna gelen boya çeşididir. Evinizde şık ve zarif görünümü elde etmede gerçekten iddialı bir tercihtir. Ama normal bir duvar boyasında bile bir işçilik ve titizlik gerekirken sedef boya uygulamasının da çok incelikle yapılması gerektiğinin altını çizmemiz gerekiyor.

Bunun için boya seçiminize dikkat etmeli sedef boya uygulamalarının aşamalarını dikkatle uygulamalısınız.

Seçtiğiniz boyanın önemini belirttik. Nedir peki sedef boya? Sedef boya duvar boyanızın üzerine uygulanan sizin seçtiğinizin desenlerin var olmasını sağlayan bir işçiliktir.

Sedef boya uygulaması nasıl yapılır?

Sedef boya uygulaması normal duvar boyamasından sonra yapılacak ise öncelikle duvar boyamanızı uyguluyor ve yeni boyanmış duvarlarınızı kurumaya bırakıyorsunuz. Sedef boyama uygulamasına geçmeden önce sedef kalıbınıza alışmak için alçıpan ile bir deneme uygulama yapıyor ve sonrasında duvarınızda belirlenen bir köşeden sedef uygulamasına başlıyorsunuz. Uygulama da en önemli husus yukarıdan aşağıya tek seferde yapılmasıdır. Bu şekilde desendeki kaymayı önlersiniz. Ayrıca kalıbı fazla hareket ettirmemeli ve su bazlı zeminlere sedef boyanızı uygulamamalısınız. Desenlerin aynı hizada başlaması adına da kalıbınıza bir işaret koymayı unutmayınız.

Evinizde güzel bir hava oluşturmak için sedef boyaya karar vermiş ve işinin ehli ustalar arıyorsanız doğru adrestesiniz. Hiç vakit kaybetmeden Boyacım Gelsin ekibimizle iletişime geçiniz.

Her daim yanınızda, bir telefon kadar uzağınızdayız.