İtalyan  boya  halk arasında çok yaygın bir tanıma sahip olmasa da İtalyan boya uygulamaları çok sık uygulanmaktadır. İtalyan boya denince akla gelmesi gereken ilk şey hayal edebildiğiniz kadar çeşidi barındırması olmalıdır.  Farklı nüanslarıyla kendine özgü ışık ve renk tonları özelliği boyanan duvarda zarif ve dekoratif bir görüntü oluşturmaktadır.

İtalyan boyanın özellikleri nelerdir?

İtalyan boya su bazlı ve doğal minerallerden oluşmuştur. Kokusuz ve antibakteriyel özelliktedir. Küf ve mantar oluşturmaz. Kolayca yıkanabilir özelliktedir. Bu nedenle kir ve tozu asla tutmaz. Bu özelliği saten boyaya kıyasla çok daha avantajlıdır. Doğal minerallerden oluşması özelliği dolayısıyla çok sağlıklı bir üründür. İtalyan boyanın mermeri andıran bir dokusu vardır. Sert ve parlak yüzeylidir. İç yüzey dekorasyon kaplamasıdır. Evi daha geniş, zengin ve farklı gösterir. Aynı zamanda diğer boya uygulamalarına göre insana daha çok rahatlık hissi vermektedir. Her çeşidin farklı uygulama alanları vardır. İtalyan boya modelleri bu uygulamalar içinde incelenmelidir.

 İtalyan boya nasıl uygulanır?

  • İtalyan Dekoratif boya yaparken, normal boya yaparken kullandığımız malzemelerden farklı malzemeler kullanırız(sünger mala, çelik mala, plastik mala, efektif fırçalar, desen fırçaları gibi ).
  • Dekoratif boya duvardaki sıva üstüne direk uygulanabilir.
  • İnce ve orta, boyayı mala ile duvara uygulamaya başlayabiliriz.
  • Boya duvara olabildiğince pürüzsüz uygulanır
  • Uygulama işlemi bittikten 12 saat sonra yine aynı ürün duvara mala ile uygulanır.
  • Uygulanan ürün kurumadan sünger mala ile temizlenir ve sıkıştırılır.

Saten boya görüntüsünü güçlendirmek ve farklılık katmak için de  belirli  kısımlara İtalyan boya uygulanabilir. Özellikle epoksi boya zeminlerindeki duvarlarda İtalyan boya yardımıyla çok daha güçlü ve zengin bir dekoratif görüntü elde edilmektedir.

 İtalyan boya nerelerde uygulanmaktadır?

İtalyan boyalar kullanım alanına bağlı olarak direnç gösterirler. Ağır iş gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyulan halka açık yerler , ev, villa, otel, bar, restoran, okul, dini yapılar, ticaret merkezleri, show roomlar, eğlence mekânları ve  diskotekler gibi alanlarda tercih edilmektedirler.

İtalyan boya kir tutmaması, görüntüsü, dayanıklılığı ve daha pek çok açıdan diğer boya uygulamalarına göre daha avantajlı konumdadır. Tabi bu kadar avantajlı olan duvar boyası uygulamasının işçiliğinin de bir o kadar ağır, zahmetli ve ustalık gerektirdiği su götürmez bir gerçektir. Bu durumda doğru adrese yönelmeli ve işinde kendini kanıtlamış boya ustalarıyla hayalinizdeki  duvara kavuşacağınıza dair şüphe yaşamamalısınız. Bizler Boyacım Gelsin ekibi  olarak alanında uzman ve yetkin ustalarımızla çalışarak siz değerli müşterilerimize %100 müşteri memnuniyeti garantisi ve güveni  verebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Her daim yanınızda, bir telefon kadar uzağınızdayız.