Zaman içerisinde büyük özveri ile boyattığınız duvarlarınız sağlıksız tozlar, çıkmayan lekeler ve parmak izleri nedeni ile bugünkü haliyle kalmayacaktır. Bu nedenle seçeceğiniz boya, temizliği en kolay yapılan, leke barındırmayan ve en kolay silinebilen boyalar olmalıdırlar. Dilerseniz önce boyaları bir tanıyalım ve ardından size en uygun boya hakkında tavsiyelerimizi sunalım.

 PLASTİK BOYA

 

Plastik boyalar su ile inceltilen (su bazlı) silinebilme özelliği olmayan boyalardır. Bu boyaların silikon katkılı olanlarına silikonlu plastik denir. Silikon, boyaların yapışma özelliğini arttırır, çatlama ve kabarmaya karşı korur, boyanın esnek olmasını sağlar. Fakat silinebilme özelliği olmaz. Yani silikonlu plastik boyalar silinemez.

 SU BAZLI SİLİNEBİLİR BOYALAR

Su bazlı silinebilir boyalar, su ile inceltilen silikonlu veya akrilik içerikli olan mat, yarımat veya ipekmat görünümlü boyalardır. İpekmat ve yarımat görünümlü boyalar çok daha iyi silinebilme özelliğine sahiptir. Mat boyalar ise çok iyi silinebilen boyalar değildir.

 

YAĞLI BOYALAR (YARIMAT SENTETİK DUVAR BOYALARI)

Hangi marka olursa olsun mükemmel silinebilme özelliğe sahip boyalardır. Fakat duvara nefes aldırmadığından ve uygulaması su bazlı boyalara göre daha zor olduğundan günümüzde çok fala tercih edilmemektedir. Ayrıca uygulama sonrası boya kokusu birkaç gün çıkmaz.

Biz Boyacım Gelsin ekibi olarak ustalarımızla beraber sizin tercih ettiğiniz boya da kaliteye en az sizin kadar değer veriyoruz.  Duvar boyasının kalitesi ve uygulanabilirliğinin önemini göz önünde bulunduruyoruz ve size çok değerli birkaç öneriyi vermeden de geçmiyoruz.

TAVSİYELER

Gerçek silinebilme özelliğine sahip boyalar su bazlı yarımat, su bazlı saten ve sentetik boyalardır.
Üzerinde silikonlu ve silinebilir yazan her boya tam silinebilme özelliğine sahip değildir.
Silinebilir boyalar uygulamadan 1 ay sonra tam olarak silinebilir.
Plastik (Su bazlı silinemez) boya üzerine su bazlı silinebilir boya yapılacaksa astar uygulaması yapmak çatlama ve kabarmaya engel olur ve daha iyi yapışma sağlar. Duvar boyası hakkında daha fazla bilgi almak için Boyacım Gelsin ekibimizle iletişime geçiniz.

Her daim yanınızda, bir telefon kadar uzağınızdayız.